
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.5 mm |
| Width | 5.6 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | -50 µm |
| Case/Package | SSOP |
| Mount | SMD/SMT |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 11 V |
| Min Supply Voltage | 3.14 V |
| -3db Bandwidth | |
| Max Input Voltage | |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 9.5 mA |
| Min Output Voltage | |
| Max Dual Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.57 V |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago) |
Stock: 83
Distributors
pcbx
Unit Price$12.13849
Ext.Price$12.13849
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.13849 | $12.13849 |
| 10 | $9.67697 | $96.76970 |
| 25 | $9.28336 | $232.08400 |
| 50 | $8.90576 | $445.28800 |
| 100 | $8.54351 | $854.35100 |
| 300 | $8.19600 | $2458.80000 |
| 500 | $7.86265 | $3931.32500 |
